Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (1)Книжкові видання та компакт-диски (2)
Пошуковий запит: (<.>A=Ліфаренко Є$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 7
Представлено документи з 1 до 7

      
Категорія:    
1.

Ліфаренко Є. Л. 
Медико-соціальна характеристика інвалідності внаслідок коксартрозу в Україні за 2001 рік / Є. Л. Ліфаренко, О. В. Сергієні, О. Є. Лоскутов, С. Д. Дорогань // Мед. перспективи. - 2004. - 9, № 3. - С. 136-140. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Осуществлена медико-санитарная характеристика инвалидности вследствие коксартроза в Украине за 2001 г. Проанализирована эффективность продления больничного листа более 4-х месяцев, а также проведения медицинской и социальной реабилитации этой категории больных. Рассмотрены основные причины, приводящие к инвалидности больных с данной патологией, а также пути снижения первичной и накопленной инвалидности - проведение реконструктивно-восстановительных вмешательств, рационального трудоустройства.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15785 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Лоскутов О. Є. 
Медична реабілітація хворих та інвалідів з навколо- та внутрішньосуглобовими ушкодженнями ділянки кульшового суглоба / О. Є. Лоскутов, С. Д. Дорогань, І. В. Бойко, В. Б. Макаров, Є. Л. Ліфаренко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2002. - № 4. - С. 21-23. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.

Для уменьшения травматичности оперативного вмешательства и достижения стабильной, управляемой фиксации фрагментов проксимального отдела бедренной кости, снижения временной и стойкой нетрудоспособности модифицирована существующая методика чрескостного остеосинтеза около- и внутрисуставных повреждений области тазобедренного сустава. За период 1997 - 2000 гг. 23-м больным с последствиями повреждений проксимального отдела бедренной кости (10 женщин и 13 мужчин) в возрасте от 23-х до 70-ти лет были выполнены оперативные вмешательства по модифицированой методике. У 8-ми больных получены отличные, у 10-ти - хорошие и у 5-ти пациентов - удовлетворительные результаты. Осложнений,связанных с повреждением сосудов и нервов не отмечено. Средний срок лечения составил 4,5 месяца.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4Укр)297

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Ліфаренко Є. Л. 
Медико-соціальна експертиза та медична реабілітація хворих на коксартроз : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.21 / Є. Л. Ліфаренко; Ін-т патології хребта та суглобів ім. М.І.Ситенка АМН України. - Х., 2005. - 20 c. - укp.

Одержано нові дані щодо інвалідності в Україні внаслідок коксартрозу, що дало змогу визначити основні заходи зі зниження показників інвалідності хворих з цією патологією. Розроблено та науково обгрунтовано критерії реабілітаційного потенціалу та вдосконалено медико-експертну оцінку анатомо-функціональних порушень у хворих на коксартроз, що дало змогу об'єктивно визначити види та ступінь обмеження життєдіяльності для підвищення якості медико-санітарної експертизи та медичної реабілітації хворих. Запропоновано новий спосіб оперативного лікування хворих за вроджених вивихів стегна з використанням апарата зовнішньої фіксації спице-стрижневого типу. Створено типові диференційовані програми медичної реабілітації хворих на коксартроз.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА337883 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Науменко Л. Ю. 
Сучасний стан ортопедичної допомоги хворим на ревматоїдний артрит з ураженням суглобів кистей / Л. Ю. Науменко, Д. О. Бондарук, Є. Л. Ліфаренко // Ортопедия, травматология и протезирование. - 2009. - № 4. - С. 23-27. - Бібліогр.: 20 назв. - укp.

Представлены основные статистические сведения о распространенности ревматических заболеваний и, в частности, ревматоидного артрита. Проведен обзор современных подходов к ортопедическому лечению больных ревматоидным артритом с различными наиболее типичными для этого заболевания деформациями кистей.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р419.180.11 + Р458.28

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж26813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Тарасенко О. М. 
Аналіз методів лікування при травмі хребта та спинного мозку / О. М. Тарасенко, Є. Л. Ліфаренко // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 1. - С. 328-334. - Бібліогр.: 14 назв. - укp.

Хребетно-спинномозкова травма - одна з найтяжчих і найбільш інвалідизуючих видів травм. Приводячи до глибокої інвалідності, травма шийного відділу хребта найтяжчим чином відбивається на житті пацієнта, його сім'ї та всього суспільства. Пошкодження спинного мозку у випадку травми шийного відділу в 45 - 60 % випадків супроводжується грубими неврологічними розладами у вигляді тетраплегії, порушення чутливості та функції тазових органів. Мета дослідження - проаналізувати методи лікування хворих у разі травми хребта та спинного мозку. Проведено аналіз медичних справ 150 інвалідів внаслідок ускладненої хребетно-спинномозкової травми на предмет застосування консервативних та оперативних методик під час лікування цих пацієнтів у гострому періоді. Проведений аналіз розподілу пацієнтів по групам інвалідності, за використаними методами лікування, а також терміном виконання та видом оперативних втручань. Згідно з результатами дослідження, більшість хворих з ускладненою хребетно-спинномозковою травмою одержували III групу інвалідності. Більше половини хворих (54 %), з-поміж тих, кого лікували консервативно, мали не усунуту компресію спинного мозку або його корінців. З метою покращання результатів лікування хворих з травмою хребта та спинного мозку слід більш активно використовувати оперативні методи лікування у пацієнтів з не усуненою компресією нервових структур. З метою профілактики деструктивних явищ у хворих з травмою хребта та спинного мозку в ураженій ділянці спинного мозку доцільно проводити оперативне лікування в перші 72 год після травми.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.195.5-5 + Р638.75-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Хом'яков В. М. 
Функціональне лікування після реконструктивних втручань внаслідок поліструктурних ушкоджень передпліччя та кисті / В. М. Хом'яков, Є. Л. Ліфаренко, Є. В. Канюка, О. М. Бойко, Ю. Г. Шимон // Зб. наук. пр. співробітників НМАПО ім. П. Л. Шупика. - 2013. - Вип. 22, кн. 1. - С. 334-340. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Вдосконалення методів лікування постраждалих з наслідками поліструктурних ушкоджень в області передпліччя і кисті є соціально значущою проблемою. Це визначається частотою вказаного виду пошкоджень, молодим віком пацієнтів, тривалими термінами непрацездатності, високим ризиком інвалідизації. Мета дослідження - підвищення ефективності функціонального лікування після реконструктивних втручань у разі поліструктурних ушкоджень передпліччя та кисті. Під спостереженням знаходилися 61 хворих з наслідками поліструктурних ушкоджень передпліччя і кисті, що проходили оперативне лікування в клініці ДУ "УкрДержНДІМСПІ МОЗ України". Програми лікувальної фізкультури за тривалістю та об'ємом були диференційовані залежно від виду оперативних втручань і 4-х післяопераційних етапів: абсолютної іммобілізації, відносної іммобілізації, постіммобілізаційний, відновного. Комплексний підхід до відновного лікування, що включав диференційований вибір методів оперативних втручань і залежно від них програми післяопераційної функціональної реабілітації, надав змогу оптимізувати ефективність лікування на 15,2 % і досягти позитивних результатів у 86,9 % хворих з наслідками поліструктурних ушкоджень передпліччя та кисті.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.45-5 + Р458.198.47-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70307 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Науменко Л. Ю. 
Тактика хірургічного лікування наслідків поліструктурних ушкоджень передпліччя та кисті / Л. Ю. Науменко, В. М. Хом'яков, А. М. Доманський, Є. Л. Ліфаренко, А. О. Мамєтьєв // Травма. - 2016. - 17, № 2. - С. 86-89. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Під спостереженням знаходилися 107 пацієнтів із наслідками поліструктурних ушкоджень передпліччя та кисті. У 53,3 % хворих було встановлено групу інвалідності, в більшості випадків це були інваліди III групи - 47,7 %; II група встановлювалася у 5,6 % випадків. Систематизація виявлених порушень надає змогу визначити тактику хірургічного лікування за віддалених наслідків поліструктурних ушкоджень. Використання запропонованої тактики реконструктивно-відновних втручань з урахуванням тяжкості та характеру пошкоджень, а також проведення комплексу реабілітаційних заходів у післяопераційному періоді надало змогу покращити показники відновлення функцій дистального відділу верхньої кінцівки у разі травм кисті на 12,1 %, за травм передпліччя - на 13,1 %. Під час оцінки віддалених результатів у загальному масиві спостережень позитивні результати лікування досягнуто у 81,2 % хворих, що надало змогу відновити працездатність у 35,4 % інвалідів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.198.45-59 + Р458.198.47-59

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23024 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського